Pár slov o mne.

     Ako som už spomínala, narodila som sa v januári 1973 v Bratislave, kde som aj vyrastala a doteraz tu žijem a som tu spokojná. Mám rada Bratislavu, je to mesto, kde je veľa možností na športové a kultúrne vyžitie. Základy k športu som dostala už od svojich rodičov, otec sa venoval a stále venuje karate a mama bola vrcholová gymnastka. Takže ten šport som videla doma od malička a pokladala som ho za prirodzenú súčasť denného cyklu. Šport ma sprevádzal celé detstvo aj dospievanie. Na základnej škole som hrávala basketbal a volejbal a na strednej som reprezentovala školu azda vo všetkých športových súťažiach.

V roku 1993 som sa vydala a práve vďaka manželovi som objavila posilňovňu a činky. Postupne sa mi to zapáčilo a tak bolo len otázkou času, kedy túto novú aktivitu pridám k aerobiku, ktorému som sa aktívne venovala.

A od tejto kombinácie bol len krôčik k súťaženiu vo fitness. V roku 2003 som začala brať slová mojej kamarátky Hanky Štepánkovej a môjho manžela Iva vážne a začala som s prípravou na súťaže. Hneď prvý rok mi vyšiel nad očakávanie dobre, vyhrala som veľa súťaží a hlavne som triumfovala na MS WFF 2004, takže sa môžem pýšiť titulom z majstrovstiev sveta. Ale to pre mňa až tak veľa neznamená. Viac si vážim podporu mojej rodiny a možnosť pracovať v oblasti, ktorú mám veľmi rada. Súťaženie som sa rozhodla opustiť v roku 2008 kvôli práci trénerky a nedostatku času na klientky.

Moja rodina je pre mňa všetkým. S Ivkom máme dvoch krásnych synov - Enrika a Olivera. Ich fotky si môžte pozrieť po kliknutí na ich meno. Starší Niko, ako ho voláme, má tento rok / 2011 /  osemnásť rokov a už trinásť rokov hraje hokej. Celkom sa mu darí, reprezentuje Slovensko v kategórii do 18 rokov. Olinko bude mať v lete päť rôčkov a tiež má veľké nadanie na šport. Ani pôrod Oliverka v roku 2006 mi neubral na chuti súťažiť, a tak som sa osem mesiacov po jeho narodení zúčastnila Majstrovstiev Slovenska v bodyfitness vo federácii IFBB. Chcela som dokázať, že ani pôrod a dve deti nemajú rozhodujúci vplyv na formu a postavu ženy.

V súčastnosti sa plne koncentrujem na prácu trénerky a poradkyne v oblasti fitness, ale hlavne sa venujem výchove svojich dvoch krásnych synov....

Kedže všetci v rodine milujeme Thajsko, kde máme veľa kamarátov a priateľov, dovolila som si sem pridať pár fotiek z našich športových  pobytov....fotky tu.
Vrelo odporúčam a ak máte otázky týkajúce sa tejto krajiny, kľudne ma môžte kontaktovať.


                                                                   
                                                                                                                                            podpis Monika Kovačičová

                                                                                                                                             Monika Kovačičová
                                                                                                                                 osobná trénerka a poradca vo fitness